Pora na wyzwania, czyli o pierwszej przeczytanej książce w tym roku

We wpisie z listą książek przeczytanych w 2018 napisałam, że kolejny raz (już piąty) organizujemy w grupie na Facebook Wyzwanie książkowe 2019.

W tym roku zamiast osobnych wpisów z każdą książką, w zakładce „Przeczytane w 2019”, którą widzicie w menu będę publikowała po kolei wszystkie przeczytane książki wraz z kilku zdaniową notką o tym, czy mi się podobała, z oceną oraz z kategorią/kategoriami, do której pasuje. To mój nowy sposób na to, by na bieżąco pokazywać Wam, co czytam. Na sam koniec roku zrobię ostateczną, całą listę przeczytanych książek w wyzwaniu.

Dlaczego taka zmiana? Otóż przeanalizowałam rok 2018 pod kątem czytanych książek i publikowanych potem opinii. Na początku roku oczywiście był zapał, ale im dalej tym częściej odkładałam napisanie opinii, bo wydawało mi się to ogromnym zadaniem, które mnie przerastało – albo nie miałam czasu, albo weny do pisania. Nim się spostrzegłam, byłam już trzy książki dalej, a wrażeń po tej sprzed miesiąca czy dwóch już nie pamiętałam…

Oczywiście jeśli trafi się książka, o której będę chciała napisać coś więcej i kilka zdań na jej temat wyda mi się niewystarczające, zrobię dla niej osobny wpis, żebyście nie byli stratni 🙂

I co najważniejsze – w newsletterze wysyłanym raz na jakiś czas będę was informować o nowościach w tym dziale – czy coś przeczytałam, napisałam itp.

Aby nie być gołosłowną, już teraz możecie zajrzeć do zakładki i przeczytać o pierwszej, niewiarygodnej książce, którą przeczytałam jako pierwszą w tym roku.

Podoba Wam się taka zmiana?

Aga

PS – Zdjęcie pochodzi z darmowego banku zdjęć.

Zajrzyj również tu:

2 komentarze

  1. To prywatna biblioteczka, czy publiczna biblioteka?
    U mnie takie notowanie na bieżąco bardzo się sprawdza.
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

    1. Ech, w moim malutkim królestwie tyle dobroci by się nie zmieściło 😀 Niestety nie wiem, czyje to zbiory, bo zdjęcie pochodzi z darmowego banku zdjęć i nie było opisane konkretnie.
      No właśnie pisanie osobnych wpisów u mnie się nie sprawdziło, więc próbuję innego sposobu – Twoje zestawienia bardzo mnie zainspirowały!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *