Jak dobrze wstać skoro świt…

I choć dla mnie ten świt, to coś pomiędzy siódmą a ósmą (już widzę złorzeczenia tych, który wstają na przykład o piątej  😉 ), to skupiłabym się bardziej na pierwszej części zdania.

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak miałam. Rok? Dwa lata temu? Nie wiem.

Tak oznacza wstawanie z wielką chęcią. Gdy już wieczorem planujesz, co zrobisz na drugi dzień, i co wybrać, żeby ze wszystkim zdążyć. Kiedy kładziesz się spać z myślą, że jutro jest kolejny, piękny dzień. Kiedy owszem, śpisz z wielką przyjemnością, gdy możesz zakopać się w cieplutkiej pościeli, gdy za oknem zimno, ALE… jeszcze chętniej wstajesz i czekasz na to, co przyniesie dzień.

I teraz się to pojawiło.

Było tak w środę wieczorem, gdy planowałam na czwartek wciśnięcie się na spacer z moim przyszłym chrześniakiem i moją przyjaciółką. Gdy wiedziałam, że spotkam się z cudną 11-latką i przebojową 5-latką (o nich pewnie kiedyś będzie jeszcze jakiś post – na razie skupmy się na tym, że po prostu kochamy się wzajemnie i lubimy swoje towarzystwo  😀 )

Tak było w czwartek, gdy planowałam na piątek sprawdzanie ofert pracy, planowałam farbowanie włosów i sprzątanie, by mieć je za sobą i mieć „luźną” sobotę.

I w oba te wieczory myślałam, że nawet jeśli plany się zmienią, jeśli coś spontanicznie do nich dojdzie, albo odejdzie, to czekam na to.

Jest to tak niesamowite i pozytywne uczucie, że czuję się przez nie absolutnie ogarnięta. I nie jest to żadna euforia, ale tak odpowiednia dawka pozytywnych emocji, czy bodźców, że nie można być wobec niej obojętnym.

Oby to trwało jak najdłużej.

I dwa pytania, które sama dla siebie zawieszam w próżni:

1. Czemu nie mogło tak być, gdy chodziłam do pracy? (Teraz nie chodzę)

2. Co zrobić, by to w sobie zatrzymać?

Może kiedyś uda mi się na nie odpowiedzieć. A jeśli ktoś ma jakiś pomysł, niech się podzieli 🙂

sunrise-by-john-savitsky„Sunrise” autorstwa Johna Stavistky’ego.

Aga

Zajrzyj również tu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *