Notesik, czyli jak uporządkować dzień po dniu

Jednym z problemów, z którymi się borykam, to podejmowanie konkretnych działań. I nie chodzi o jakieś wielkie, wyjątkowe rzeczy, których chciałabym  dokonać. Chodzi o drobne, mniej lub bardziej prozaiczne zajęcia, których należy podejmować się każdego dnia.

Mnie trudno jest czasem zrobić takie rzeczy, jak starcie kurzów w pokoju czy umycie naczyń. Nie jest łatwo się zmotywować. Nic dziwnego, skoro czasem nawet wstanie rano z łóżka to szczyt heroizmu.

Aby ułatwić sobie działania, postanowiłam założyć notesik, w którym codziennie zapisuję zadania, których chciałabym się podjąć „jutro”. Robię listę. Na początku zapisywałam typowo prozaiczne czynności, typu pranie czy zmywanie. Z biegiem czasu postanowiłam rozszerzyć „działalność” o zadania międzyludzkie, czyli spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Takie spotkanie w moim przypadku też zawsze jest zadaniem, wymagającym podjęcia decyzji. W takim wypadku – dlaczego nie dodać go do listy?

Następnego dnia odhaczam to, co wykonałam, a jeśli zrobiłam coś dodatkowego, innego, to dopisuję to pod spodem listy. Dzięki temu moje dni są bardziej aktywne i nie zaniedbuję codziennych obowiązków 🙂

Nie wpadam też w otchłań rozpaczy, jeśli nie uda mi się odhaczyć wszystkich punktów. Zdaję sobie sprawę, że nie muszę wykonać 100% normy, że czasem plany się zmieniają niezależnie od nas, że coś może wypaść, czy się pokrzyżować. Plan ma spełnić swoje zadanie czyli – pobudzić mnie do aktywności.

notesik

PS.

Notesik z Hello Kitty jest przypadkowy. Dostałam go onegdaj od koleżanek jako prezent – żart. Przyczyną była moja wielka miłość do kotów 😉

Aga

Zajrzyj również tu:

1 komentarz

  1. Podziwiam żelazną konsekwencję. Mogę sobie tylko wyobrazić jak wszystko bywa ciężkie w chorobie, więc tym bardziej jestem pełna podziwu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *